#OOTD – Lato w mieście, czyli biała sukienka i sneakersy

Ostatnio przeczytałam artykuł Reuters’a o niekorzystnym wpływie szpilek na kobiece zdrowie. Okazuje się, żę kobiety noszące sneakersy lub inne obuwie sportowe mają 67% więcej szans na uniknięcie bólu pleców w starszym wieku. Czytając ten artykuł uśmiechnęłam się do siebie lekko, ponieważ całkiem niedawno kupiłam sobie cudowne sneakersy.

Nie sądzę, że jakiekolwiek artykuły na podobne tematy zniechęcą kobiety do noszenia butów na wysokim obcasie. Wydaje mi się jednak, że bardzo ważne jest aby nowe buty były wygodne i idealnie pasowały do naszych stóp. Podobne zdanie na ten temat ma jedna z autorek przeprowadzonego case study. Szpilki nieodłącznie kojarzone są z kobiecością i seksapilem, i za to właśnie są uwielbiane. Sama jestem ogromną fanką butów na obcasie, ale nie ograniczam swoich wyborów co do tego jednego rodzaju obuwia. Uwielbiam nosić też baleriny i trampki. Niestety większość trampek ma mocno sportowy wygląd, co nijak wpisuje się w mój styl.

Lato poza lekkim obuwiem na szpilce kojarzy mi się również z białymi sukienkami. Uwielbiam ten kolor. Letnie upały sprawiają, że bardzo łatwo jest przesadzić z doborem stylizacji. Kluczem do sukcesu jest zawsze zachowanie pewnego umiaru. Ja lubię proste i uniwersalne kroje, do których lubię dodać coś przykuwającego wzrok. Dziś jest to mój koszyczek ozdabiany perłami.

Sukienka – Sandro

Sneakersy – Sezane

Torebka – Self Same

Okulary – Ray Ban

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *