Perfect camel coat

(Wersja PL poniżej) This winter is all about jackets and coats. First I bought a black coat from Hallhuber. Next I fell in love with a nude coat from Reiss. My third purchase was a faux fur jacket from Apparis (not published yet), and last week I bought this perfect camel coat from Zara.

* * *

Ten sezon obfituje dla mnie w zakupy kurtek i płaszczy. Najpierw kupiłam idealny, czarny płaszcz z Hallhuber. Później kompletnie straciłam głowę dla beżowego płaszcza Reiss. Niedawno dokupiłam jeszcze moją pierwszą kurtkę faux fur, a w ubiegłym tygodniu do kolekcji dołączył ten oto płaszcz z Zary.

I’ve already mentioned here that I was looking for a camel coat for a long time. I tried a lot of different jackets and coats. Each time the colour and the design didn’t meet my expectations and in the and I was looking strange and sad in them. So when I ordered this one from Zara I didn’t expect a lot. To my surprise this coat looks quite good on me! Or even very good 🙂 ! It will stay with me then. Although this coat is made from wool, I would not say that it’s warm. I decided to wear it today, because surprisingly it’s almost 12 Celsius degrees outside (it’s definitely not normal in February) and in my opinion it’s also not designed for ‘heavy’ outfits. This coat is a little bit tailored so if you want to wear some warm sweaters, probably you should go one size up.

* * *

Już kiedyś wspominałam, że szukałam bardzo długo płaszcza w kolorze wielbłądzim i zazwyczaj krój i odcień nie wyglądały na mnie zbyt dobrze. Zamawiając ten z Zary nie robiłam sobie wielkich nadziei. Początkowo twierdziłam, że jest nieco za ciemny, ale jego taliowany krój bardzo do mnie przemawiał. W końcu tak się na niego nakręciłam, ża zamówiłam i to była bardzo dobra decyzja. Płaszcz leży idealnie 🙂 ! Po tym jak zamieściłam zdjęcie tego płaszcza na Insta story dostałam kilka wiadomości do szufladki, więc dla zainteresowanych kilka dodatkowych informacji o nim. Płaszcz ma w składzie wełnę, ale nie należy do najcieplejszych. Będzie idealny na wiosnę, ale w trakcie mrozów zdecydowanie odpada. Płaszcz jest taliowany i dość dopasowany, więc jeśli chcecie nosić pod spodem ciepłe swetry, to radziłabym zamówić rozmiar większy.

Coat / płaszcz – Zara

Jeans / jeansy – H&M

Boots / botki – Minelli

Scarf / szalik – Burberry

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *