Chanel Mini Rectangular vs. Chanel Mini Square vs. Chanel WOC

Tytuł dzisiejszego posta mówi sam za siebie. Porównam dziś dla Was każdą z tych torebek, oraz pokażę różnicę pomiędzy poszczególnymi skórami Chanel. Także bez zbędnego wstępu zabieram się za porównanie.

Po pierwsze cena. Każda z tych torebek ma inną cenę (która raz na jakiś czas się zmienia). Obecnie najtańszą z nich jest WOC. W zależności od wersji (klasyczna lub Boy), kopertówka ta będzie również miała różną cenę. Klasyczny WOC jest nieco tańszy od wersji BOY i kosztuje obecnie około 2100 euro. Ostateczna cena jednak jest uzależniona od rodzaju skóry (limitki oraz egzotyczne skóry są droższe), koloru i ewentualnych ozdób.

Square Mini jest droższa od WOC i kosztuje obecnie 2500 euro (tutaj cena też będzie inna w przypadku limitowanych materiałów i egzotycznych skór). Najdroższą torebką z tych trzech jest Rectangular Mini, która obecnie kosztuje już 2850 euro. To dużo w porównaniu do ceny sprzed kilku lat. Jeszcze niedawno Mini Rectangular była w cenie Square, a z kolei Square ceną była zbliżona do ceny WOC. Jak widać Chanel kieruje się zasadą, że cenę kreuje popyt i podaż. Wysoki popyt, a niższa podaż powodują ewidentny wzrost cen. Ewidentnie podwyżkom cen pomagają również media społecznościowe, które powodują wzmożone zainteresowanie markami takimi jak Chanel, Dior, Gucci, Valentino etc.

Po drugie jakość i skóra. W mojej opinii torebki Chanel są lepiej wykonane niż każde inne, ale… . Są wykonane ze skóry co oznacza, że należy o nie dbać. W zależności na jaką skórę się zdecydujecie, będziecie musiały dobrać odpowiedni sposób ich pielęgnacji. Najmniej wymagającą jest skóra caviar (zobacz Mini Rectangular), która (w mojej opinii) wygląda też najmniej spektakularnie. Wybór tej skóry jednak jest najbezpieczniejszą opcją. Skóra ta jest odporna na rysy (ale nie oznacza to, że jest niezniszczalna), jest dość gruba, ale za to cięższa niż inne, co np. w przypadku flapa jumbo zmusiło mnie do sprzedaży. Jedna rzecz jest jeszcze warta wspomnienia – kiedy zarysujecie skórę caviar, nie ma możliwości odratowania tej skóry. Nie da się rozmasować żadnej rysy ani zadarcia. Nic nie jest wieczne, dlatego “inwestując” w taką torebkę należy się liczyć, że wymaga ona odpowiedniej uwagi.

Kupując torebkę Chanel do wyboru macie również skórę lamb, (patrz Square Mini). Osobiście uwielbiam tę skórę, ale jest ona niezmiernie wrażliwa. Jest bardzo podatna na rysy i zadrapania, ale jej plusem jest to, że drobne rysy i zadrapania można delikatnie rozmasować i nie będzie po nich śladu. Mimo wszystko według mnie torebka w skórze lamb absolutnie nie nadaje się do noszenia na co dzień. Gładkość i połysk tej skóry sprawiają, że torebka wygląda bardzo ekskluzywnie i wyjątkowo, i ja właśnie staram się ją nosić na wyjątkowe okazje. W takich sytuacjach skóra lamb sprwdza się idealnie i powoduje efekt wow. Jeżeli więc chcesz kupić np. WOC i chcesz go nosić tylko od czasu do czasu na randki lub do restauracji to poleciłam bym Tobie właśnie tę skórę.

Alternatywą dla skóry lamb jest skóra calf. Ta skóra to idealny kompromis dla osób, które z jednej strony chcą mieć wytrzymałą torebkę, którą chcą ubrać częściej niż raz w miesiącu, a z drugiej strony chcą aby ich torebka wyglądała wyjątkowo. Skóra calf występuję w dwóch wersjach – gładka bądź “pomarszczona” (mój WOC jest w gładniej wersji). Skóra ta pięknie się błyszczy, choć nie tak pięknie jak calf, ale za to jest grubsza niż calf i jest bardziej odporna na rysy i zadrapania. Chanel bardzo chętnie robi plecaki z tej skóry, co tylko potwierdza, iż ta skóra jest dość wytrzymała.

Po trzecie pojemność. Z pozoru torebki te sprawiają wrażenie kompletnie innych. I rzeczywiście takie są. Jeżeli chodzi jednak o pojemność nie różnią się one znacznie od siebie. To co mieści się do Rectangular Mini, zmieści się również do wersji Square. WOC jest nieco mniej pojemny, ale ponieważ ma wbudowane miejsce na karty i osobną kieszonkę na banknoty, nie potrzeba chować do niego portfela. Nagrałam dla Was filmik aby pokazać, różnicę w pojemności. Standardowo w torebce mam telefon (iPhone 8), mały portfelik, etui na klucze, balsam do ust, kluczyk od samochodu, pomadkę i mini wersję perfum. Na filmie zobaczycie, że nie miałam problemu aby schować wszystkie rzeczy do każdej z torebek (poza portfelem w WOC). Dodam jeszcze, że obie Mini mogłyby jeszcze coś zmieścić. Ja jednak nie lubię i nie wypycham torebek po same brzegi, co oczywiście jest kwestią gustu i tego jak bardzo chcecie dbać o swoją torebkę. Decyzję pozostawiam Wam.

Po czwarte długość łańcucha. To chyba krytyczny czynnik przy wyborze torebki. Najdłuższy łańcuch ma WOC. Najdłuższy oznacza tutaj, że łańcuch tej torebki jest na prawdę długi. Można spróbować go nieco zawinąć, co w przypadku niskich osób będzie bardzo pomocne. Mini Rectangular powiedziałabym, że łańcuch ma standardowy. Nie jest za długi, nie jest za krótki. Jego długość pozwala nosić tę torebkę jako crossbody lub na ramieniu. Mini Square charakteryzuje się tym, że jej łańcuch jest dość krótki, przez co wysokie raczej rezygnują z zakupu tej torebki. Przy wzroćcie ponad 170cm, torebka ta noszona jako crossbody będzie osadzona dość wysoko, co czasem wygląda dziwnie. Na załączonym filmie zobaczycie nie tylko porównanie skór i pojemności torebek, ale również porównanie długości łańcucha każdej z nich na mojej sylwetce. Mam 162 cm i zarówno Mini Square i Mini Rectangular są dla mnie idealne. WOC jest nieco długi. Noszę go często jako kopertówkę, więc to mi nie przeszkadza, a w zimie jako crossbody na grubym płaszczu lub kurtce jego długość nie rzuca się w oczy.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *