Valentino Flip Flops – rozmiarówka i pierwsze wrażenie

Ostatnio zakupiłam beżowe klapki Valentino i tym razem postanowiłam się podzielić z Wami moim pierwszym wrażeniem oraz napisać kilka wskazówek dla tych, które również rozważają zakup tych oto letnich butów.

Zacznę od tego, iż nad zakupem tym klapek zastanawiałam się od 4 lat. Najpierw szkoda mi było wydać prawie 200 euro na gumowe klapki, a później notorycznie przegapiałam na stronie mój rozmiar. Potrzebowałam jednak sandały, które pasowałyby do letnich długich sukienek i do moich jasnych torebek. Ponieważ jestem fanką Valentino i uwielbiam ich kolor Poudre, wybór był bardzo łatwy.

Materiał i wykonanie / komfort noszenia

Valentino flip flops wykonane są z gumy PVC, ale pomimo to nie wyglądają tandetnie i od razu po rozpakowaniu ich idealne wykonanie rzuca się w oczy. Guma, z której są wykonane jest dość miękka i elastyczna, co sprawia, że buty są w miarę wygodne. Mimo wszystko, na początku nie odważyłam się na noszenie ich bez plasterków w pogotowiu. Ostatecznie nie były potrzebne ponieważ przed wyjściem z domu użyłam niewidzialnego plastra Compeed.

Pomimo, że klapeczki są wygodne nie odważyłabym się w nich wybrać na długie całodniowe wędrówki. Zresztą jakiekolwiek klapki to raczej nie jest odpowiednie obuwie na długie wędrówki.

Rozmiar

Flip flop Valentino mają standardową rozmiarówkę więc zaleciłabym zakup Twojego standardowego rozmiaru, ale uwaga – te klapki niestety nie mają połówkowych rozmiarów. Ja noszę 37,5 i w takim przypadku zdecydowałam się zamówić rozmiar 38 –  tak jak zalecała wskazówka na stronie Valentino. Pasują idealnie 🙂 .

Dodatkowe informacje

Klapki przychodzą zapakowane w standardowy i charakterystyczny dla Valentino czerwony karton. Do kompletu dostaniecie worek przeciwkurzowy oraz dwie zapasowe nity, na wypadek gdyby, któraś Wam odpadła. Osobiście mam nadzieję, że nie będę ich potrzebowała.

 

Czy kupiłabym te buty ponownie? Zdecydowanie tak. Pomimo, że nie są ze skóry i pomimo wysokiej ceny jak na gumowe klapki nie żałuję ani jednego wydanego centa. Według mnie są warte swojej ceny.

 

W przyszłości podlinkuję Wam do tego artykułu także stylizacje, z tymi butami.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *