Jak pielęgnować końcówki włosów? – mój sposób

Nie jestem ekspertem w dziedzinie włosów, ale jedno wiem. Jeżeli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy to koniecznie musisz zadbać o ich końcówki.

Na blogach włosomaniaczek znalazłam wiele informacji o tym jak zabezpieczać końcówki i jakich preparatów używać. Oczywiście większość z nich wypróbowałam i niestety za każdym razem moje włosy były w coraz gorszym stanie. Zapewne to specyfika moich cienkich włosów, że nie tolerują większości silikonów. Niemniej jednak poszukiwałam dalej idealnego preparatu, który pomógłby mi przywrócić moje końcówki włosów do stanu pierwotnego (błyszczące i nierozdwajające się).

Kiedyś użyłam oleju kokosowego i arganowego do zabezpieczenia końcówek – rezultat – w obu przypadkach włosy wyglądały jakbym przez kilka dni ich nie myła. Odstawiłam ten pomysł i szukałam dalej. W ubiegłym roku w kwietniu zamówiłam olejek arganowy Josie Maran i dostałam mini buteleczkę olejku arganowego light. Do wersji light nie byłam przekonana więc odstawiłam go do szafy kompletnie o nim zapominając. W październiku 2016 robiłam porządki w swoich kosmetykach i postanowiłam jeszcze raz wypróbować delikatne olejowanie końcówek. Pomyślałam, że jeżeli użyję wersji light to włosy nie powinny się tak kleić. Bingo!! To był strzał w dziesiątkę! Od połowy października 2016 używam tego olejku do zabezpieczania moich końcówek i od tamtego czasu preparat ten zrobił to czego nie potrafiły żadne inne sera do końcówek. Nie dość, że je zabezpiecza to jeszcze odżywia. Włosy są błyszczące i co najważniejsze w ogóle nie są tłuste. Po każdym myciu rozprowadzam na końcach moich włosów około 3-4 kropelki tego cuda. Nie potrzebuję więcej. Jestem tak bardzo zakochana w tym preparacie, że jak tylko skończy mi się ta mini buteleczka to zamówię sobie jego pełnowymiarową wersję!! 🙂

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *