Od czego zacząć kolekcjonowanie drogich akcesoriów? Część 1.

Jak już zauważyliście na moim blogu pojawia się coraz więcej dodatków z wysokich półek cenowych. Jeżeli, ktoś z Was zaczyna myśleć, że kupuję tylko takie lub w znacznej większości takie rzeczy to jest w błędzie. Od zawsze miałam słabość do rzeczy z wysokiej półki cenowej, ale przy każdym zakupie używam również tego w co natura obdarzyła każdego człowieka – rozumu 😉 . Decyzję o zakupie drogiej rzeczy podejmuję zazwyczaj powoli i kilkukrotnie się upewniając, że po pierwsze mam wystarczająco dużo środków, a po drugie, że idealnie rzecz ta będzie pasować do mnie i do mojego mieszanego stylu elegant/casual.

Nie ma co ukrywać – media społecznościowe, a głównie instagram bardzo mocno promują marki high fashion. Dużo osób zaczyna odczuwać presję i pragnie również posiadać kilka designerskich akcesoriów. Jak w tym wszystkim się nie zatracić? Przede wszystkim patrz wyłącznie na siebie. Nie ważne co mają inni, ważne że Ty czujesz się dobrze z tym co masz. Pamiętaj, że rzeczy materialne uszczęśliwiają tylko na chwilę. To nie one sprawią, że czujesz się świetnie. To uczucie musisz znaleźć w głębi siebie.

Jeżeli jednak mimo wszystko chcesz posiadać choćby małą rzecz z kategorii high fashion zapraszam Cię do dalszego czytania.

Przy zakupie pierwszego drogiego produktu zastanów się porządnie czy to jest na pewno to czego Twoja garderoba potrzebuje, jak dana rzecz będzie pasować do Twojego stylu i reszty Twoich ubrań. Przemyśl przede wszystkim czy stać Cię na taki zakup. Jeżeli chcesz wydać ostatnie oszczędności na torebkę, a później nie mieć za co opłacić rachunków to zastanów się czy warto. Wydaje mi się, że w takim przypadku ma się inne priorytety. Jeżeli tak bardzo pragniesz nowej drogiej torebki to prędzej czy później znajdziesz sposób aby ją kupić.

Gdy już postanowisz co chcesz kupić i masz uzbieraną określoną ilość środków to polecam Tobie zakup stacjonarny. Z doświadczenia mogę Tobie powiedzieć, że to jak rzeczy wyglądają na zdjęciach w internecie czasami nie ma odwzrowania w wyglądzie na żywo. Przed zakupem pomyśl więc czy w najbliższym czasie nie będziesz w okolicach butiku danego sklepu (dobre okazje do zakupu w butiku to np. urlop lub podróż służbowa do dużych miast). Pomyśl też czy przypadkiem nie będziesz w okolicach outletów. Tam zawsze możesz kupić rzeczy z poprzednich kolekcji w dużo niższych cenach. Przykładowe europejskie outlety godne polecenia to:

  1. Bicester Village niedaleko Londynu
  2. Pandorf Wiedeń
  3. Metzingen Outlet City niedalego Stuttgartu
  4. Roermond Holandia.

Lista ta jest dużo dłuższa. Wystarczy poszukać w internecie.

W przypadku gdy zakup stacjonarny kompletnie odpada pozostają dwie opcje. Zamówienie telefoniczne bezpośrednio w butiku lub zakupy w sklepie internetowym oferującym ubrania/akcesoria high fashion. W tym przypadku przed zakupem upewnij się jakie są warunki zwrotu zwłaszcza w przypadku zamówienia w butiku. Te nie zawsze przychylnie przyjmują zwroty, a jeżeli już to często zamiast zwrotu gotówki oferują bony na zakupy. Warto rozeznać się w sytuacji wcześniej i uniknąć niemiłych niespodzianek.

Na koniec wspomnę również, że nie każda marka oferuje swoje produkty online. Przykładowo Chanel w ogóle nie prowadzi sklepu internetowego dla ubrań czy akcesoriów. Louis Vuitton można zamówić w internecie, ale tylko na firmowej stronie internetowej. Marka nie prowadzi sprzedaży przez inne internetowe sklepy. Warto więc przed zakupem porządnie zorientować się w temacie aby nie trafić na podróbkę.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *