Czy warto kupować ubrania z kaszmiru?

Moja odpowiedź brzmi tak! Nie doceniałam tego materiału dopóki nie kupiłam szalika Burberry. Kiedy go rozpakowałam i poczułam jaki jest delikatny i przyjemny dla ciała, od razu zapragnęłam kolejnych kaszmirowych rzeczy. Niedługo później korzystając z promocji Black Friday w Massimo Dutti zamówiłam sweter ze 100% kaszmiru. A jakiś tydzień temu kupiłam kolejny kaszmirowy sweter w H&M.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wszystkie są absolutnie cudowne. Kaszmir Burberry jest dużo lepszej jakości niż pozostałe. Jest bardzo gruby i bardziej zwarty. Podczas gdy Massimo Dutti jest bardzo cienki, wręcz prześwitujący. Nie przeszkadza mi to jednak, ponieważ i tak zazwyczaj noszę bawełniane podkoszulki pod swetrami. Wszystkie są ekstremalnie przyjemne dla skóry. Ich noszenie to czysta przyjemność.

Kaszmirowe swetry mimo, iż z pozoru są cienkie to są o wiele cieplejsze od tych wełnianych! Kaszmir pochodzi od tak zwanej kozy kaszmirskiej, żyjącej na zboczach himalajów w temperaturach otoczenia sięgających -40 stopni Celsjusza. W tak zimnym otoczeniu organizm kozy wykształca kaszmir, który pozwala zwierzętom przetrwać te niskie temperatury. Możecie sobie zatem wyobrazić jak bardzo ciepła jest ta tkanina, a przy tym zaskakująco lekka. Jak puch 🙂 Uwielbiam to połączenie lekkości z ciepłem, które daje. Mogłabym nosić te swetry przez cały rok!

Kaszmirowe ubrania są niestety bardzo drogie i wydaje się, że będą jeszcze droższe, gdyż ceny surowca na rynku stale pną się do góry. Popyt na kaszmir jest zdecydowanie wyższy niż podaż, dlatego nie ma się co dziwić, że co roku można zaobserwować znaczne podwyżki kaszmirowych ubrań. W mojej ocenie warto jednak wydać pieniądze. Po pierwsze noszenie ubrań ze 100% kaszmiru to sama przyjemność, a po drugie te ubrania prezentują się cudownie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kaszmirowe swetry i szaliki, to mój zdecydowany must w tworzeniu garderoby wyposażonej w wysoko jakościowe ubrania. Kaszmir bowiem jest nie tylko przyjemny dla ciała. W odpowiedni sposób pielęgnowany może być jedną z najbardziej wytrzymałych tkanin. Tym samym wyłonił się minus ubrań z kaszmiru. Mianowicie najlepiej prać je ręcznie, a to czynność, której nie znoszę. Nie powinno ich się też wirować, co w praktyce oznacza dla mnie kałużę wody na podłodze w suszarni po wypraniu moich swetrów. Mimo wszystko uwielbiam te ubrania i na pewno nie raz jeszcze skuszę się na podobny zakup 🙂 .

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *